see you agsin的歌词only you音译歌词

tablo女儿傻瓜歌词中文和音译_百度知道
tablo女儿傻瓜歌词中文和音译
m a king that meansyou a princess不管是谁孤立你的话they getting chin checkedIs Snacky Chan your daddyIs Snacky Chan your daddy爸爸感到骄傲的话就到了in 我的 NaviNo joke that’s my 目标不知道吧
撒下种子的美丽的孩子花表I'm a dummy for my daughterI'm beautifulI'm a dummyI's daddy talkingSee I don&#39希望采纳~~中文+音译
自翻 This is for my baby好的 what a pretty lady每次看见那灿烂的微笑man it make me so happy让我灰暗的心里有了变化
多好我的快乐只要看了眼睛就会露馅你是我的崽儿Gotta hustle even harderSave money be smarter讨厌吃健康食品I do it for my daughterA closet full of clothes鞋柜里全是乔丹Teddy bear 都收集到天花板上了so you can hold themThank God every day for my 天使从出生时起好像福就追着我I're the best of the best怒噶比多罗金系三目录耨 jiai 谬耨也卡气 len qiai 苏一嫩掐嫩耨不Uh Yeah I raise a lil heavenUh You were my first sight ofheavenGod’s payback for all my daysof rebellin’I used to raise hellNow I raise a lil heavenI love yaI'm a dummy I's 不可能Live for my die for my ridefor my daughterFrom you 获得灵感金娜恩 my baby 쩔m a dummy I'm special I'm a dummy for my daughterI's the definition of a 女儿傻瓜完全是女儿傻瓜的代表man I mean 百分之百因为你深深陷进了爱里like the metro一开始我的血就在你身体里流淌虽然有几首名曲but you'm a dummyI'm a dummy I'm a dummy I's the definition of a 女儿傻瓜It're the Mona Lisa从头到脚名牌衣服很温暖吧但是代替女儿得到的却是压力只有那样你才会更幸福月租 to 全租 to 买房现在住在半地下室所以很着急When you grow up get a realeducation享受着学习 我的希望啊elevationCame from the bottom我的出身是土地当然比我了不起吧they call that evolution好奇再大一点你会变成什么人的话想想爸爸就知道remember nothing'm a dummy for my daughterI'm special噶吗目谬昂对啊啦几All that I have will be yours intime内却们 len她黑含铺系目无嫩jiai 三同系诶奈太含一系带诶米文挂静无度昂她噶给内噶目料剧sei 桑World full of sin就噶给撒嫩 power明心黑Your kings and queens are goldencowards米吧大给搜喷耨KI den 挂她len
flower耨屁文谷同心僧含啊lenKI
累啊len 大我QI 有K 死谬黑Even at your worstyou'm a dummyI'm a dummyI're the best of the best谁用不正常的视线打量你的话能打量你的价值的人只有你自己Uh Yeah I raise a lil heavenUh You were my first sight ofheavenGod’s payback for all my daysof rebellin’I used to raise hellNow I raise a lil heavenI love yaI'm kindI's the definition of a 大r
怕不大r 怕不带票晚全你man I mean 100 铺录撒狼吧叫几耨dei 没QI 屁like the metro哎秋不投内皮内蒙啊内虎罗一搜明谷恩谬给一几漫but you'm a dummy I'm a dummy for my daughterIf you want it you can get itcart
len气被耨目谬退几
谷跟含无everyday for my daughterLive for my daughterwill kill for my daughterThat'm beautifulI'm a dummy for my daughterIf you want it you can get itcart
len气被耨目谬退几
谷跟含无 everyday for my daughterLive for my daughterwill kill for my daughterThat'어m a dummy I'm a dummy for my daughterIf you want it you can get itcart
len气被耨目谬退几
谷跟含无 everyday for my daughterLive for my daughterwill kill for my daughterThat'm a dummyI'm a dummyI'm special不能忘记知道吧All that I have will be yours intime用尽我的青春一分一分攒起的财产同时选择了这个时代的恨与厌恶也遗憾的留下我的世界World full of sin活在罪责里 power好好记着Your kings and queens are goldencowards最底层盛开的你是跟他们不同的 flower你的苦痛是神圣的病是啊就像病这样记着就行了Even at your worstyou'm a dummy I'm a dummyI'm a dummy I'm a dummy for my daughterIf you want it you can get it放进cart 里就行了吧高级韩牛everyday for my daughterLive for my daughterwill kill for my daughterThat&#39:This is for my baby拿恩 what a pretty lady拍跟目苏铺dei 吗大man it make me so happy内奥度文吗恩片黑搜拿恩内黑屁nun大铺谬提噶拿几耨噶拿也赛给Gotta hustle even harderSave money be smarter关抗系pun 膜给系den
dei I do it for my daughterA closet full of clothes心白将目度诶剧但Teddy bear 钱江噶几目无内so you can hold themThank God every day for my 钱撒太要奈dei 不投文几不给拿len 就加I's daddy talkingSee I don'm a dummyI'I'm a dummy for my daughterIf you want it you can get it放进cart 里就行了吧高级韩牛everyday for my daughterLive for my daughterwill kill for my daughterThat'm beautiful I'm kindI'm a dummyI'm a dummy for my daughterI'm a dummyI'm beautiful I'm special I'm a dummy I'm kind I'm a dummy for my daughterI'm a dummy I's 不噶能Live for my die for my ridefor my daughterFrom you 赢干len 要老kin 拿恩 my baby 叫搜I's the definition of a
怕不It'm kind I'm a dummy for my daughterIf you want it you can get it放进cart 里就行了吧高级韩牛 everyday for my daughterLive for my daughterwill kill for my daughterThat't want you to forget sorepeat after meI't want you to forget sorepeat after meI'm a dummy I'm a king that meansyou a princess怒谷den几王大系K 谬they getting chin checkedIs Snacky Chan your daddyIs Snacky Chan your daddy啊吧掐狼死罗无谬图掐K 搜in 拿也 NaviNo joke that’s my 目票目啦几不里系录啊len 大文哎噶谷票I're the Mona Lisa膜里不投拍跟噶几明喷无森大den她几大带心思特累死怕大KI 累呀耨投哼不卡几我sei
剧太谷买含在怕气哈诶搜撒啦KI
累搜KI 呸When you grow up get a realeducation气给谬搜呸我内heel 忙一内elevationCame from the bottom当怕大拿也去心堂艳你那不打掐啦几they call that evolution投靠搜耨怒滚几工谷哈谬啊吧几len 僧噶Kremember nothing's the definition of a 女儿傻瓜===========================================音译;m a dummy I'm a dummy for my daughterI'm a dummyI'm a dummyI&#39
来自团队:
其他类似问题
为您推荐:
等待您来回答
下载知道APP
随时随地咨询
出门在外也不愁T-ARA 《cry cry》中文音译歌词或者罗马音歌词,谢谢~~_百度知道
T-ARA 《cry cry》中文音译歌词或者罗马音歌词,谢谢~~
提问者采纳
t you see the music普够求龙特个给you are ma boybaby can't you see the look at my eyes死普买八级内度努了怕 ohoh普根特阳破大投特个给撒狼黑都拿了乌力吉马baby can't you see the music普够求龙特个给you are ma boybaby can't you see the look at my eyes死普买八级内度努了怕 ohoh普根特阳破大投特个给撒狼黑都拿了乌力吉马难求动等够求龙可里我哈古都可里我黑闹马奇卡莫求龙你阿内那噶都破流那怕crycry can&#39T-ara《CryCry》塞拜噶恰密求龙卡系噶疼嘛咯那几嫩闹 弄马奇木心求龙奇物流还素咯ki开拍哟crycry can&#39
提问者评价
太感谢啦,韩语无能者表示很有用!!
其他类似问题
为您推荐:
其他1条回答
中文音译歌词
像红色的玫瑰一样 用带刺的话刺痛著我Uh Uh Uh
你像纹身一样 越想抹掉刻的就会越深Uh Uh
Cry Cry Can’t you see the music 像火花一样 火热You’re ma boy
Baby can`t you see that look at my eyes
看看我这深陷悲伤的双眼Uh Uh
比红色的太阳更火热
不要再让爱过你的我哭泣Ah Ah
Come on Come on Yo
Come on Come on Yo
Come on Come on Come on
我好像中毒了一样 不断著想念著你
你好像监狱一样 把我囚困在你那一样Uh Uh
Cry Cry Can’t you see the music 像火花一样 火热You’re ma boy
Baby can`t you see that look at my eyes
看看我这深陷悲伤的双眼Uh Uh
比红色的太阳更火热
不要再让爱过你的我哭泣Ah Ah [...
罗马音的相关知识
等待您来回答
下载知道APP
随时随地咨询
出门在外也不愁结婚吧韩文歌词加罗马文音译-55BBS 我爱购物网
&&结婚吧韩文歌词加罗马文音译
结婚吧韩文歌词加罗马文音译
韩文+罗马+中文歌词~音译在下面撒!!! 내가 제일 잘 나가 (X4) nae ga je il ja la ga 我是最红的 Bam Ratatata Tatatatata (X4)
Oh my god 누가 봐도 내가 좀 죽여주잖아 (alright) nu ga bwa do nae ga
jom ju kyeo ju ja na (alright) 不管谁看着,我都超厉害 (alright) 둘째가라면 이 몸이 서럽잖아(alright) dul jj'ae ga ra myeo ni mo mi se reob ja na (alright) 如果排第二,当然是不干(alright) 넌 뒤를 따라오지만 난 앞만 보고 질주해 neon dwi reul tt'a ra o ji man nan ap man bo go jil ju hae 你虽紧随其后
但我只看着前面光速奔跑 네가 앉은 테이블 위를 뛰어다녀 I don’t care ne ga an jeun te i beul wi reul tt'wi eo da nyeo
I don’t care 飞奔于你坐的桌子之上I don’t care 건드리면 감당 못해 I’m hot hot hot hot fire geon deu ri myeon gam dang mot tae
I’m hot hot hot hot fire 我是不好惹的 I’m hot hot hot hot fire 뒤집어지기 전에 제발 누가 날 좀 말려 dwi ji peo ji gi jeo ne je bal nu ga nar jom mal ryeo 在我倒转一切之前拜托谁阻拦看看 옷장을 열어 가장 상큼한 옷을 걸치고 ot jang eu ryeo reo ga jang sang keu ma no teul geol chi go 推开衣橱穿上最靓丽的衣服 거울에 비친 내 얼굴을 꼼꼼히 살피고 geo ul e bi chin nae eol gu reul kk'om kk'o mi sar pi go 把映在镜子里的我的脸 仔细抚看 지금은 여덟 시 약속시간은 여덟 시 반 ji geu meu nyeo deol si yak sok si ga neun yeo deol si ban 现在是八点而约好的时间就是八点半 도도한 걸음으로 나선 이 밤 do do han geo leu meu ro na seo ni bam 让这夜晚为高傲的脚步扭转 내가 제일 잘 나가 (X4) nae ga je il ja la ga 我是最红的 내가 봐도 내가 좀 끝내주잖아(alright) nae ga bwa do nae ga jom kk'eut nae ju ja na (alright) 连我都被自己震撼(alright) 네가 나라도 이 몸이 부럽잖아 (alright) ne ga na la do i mo mi bu reop ja na (alright) 你也羡慕着我吧(alright) 남자들은 날 돌아보고 여자들은 따라해 nam ja deu reun nar do la bo go yeo ja deu leun tt'a ra hae 男士们都向我回头看 女士们都跟随我 내가 앉은 이 자리를 매일 넘봐 피곤해 nae ga an jeu ni ja ri reul mae il neom bwa pi gon hae 我坐着的位置每日被觊觎到烦 선수인척 폼만 잡는 어리버리한 Playa seon su in cheok pom man jap neun eo li beo li han Playa 别像个高手似的摆姿态 我说那个傻乎乎的玩家 넌 바람 빠진 타이어처럼 보기 좋게 차여 neon ba ram pp'a jin ta i eo cheo reom bo gi joh ge cha yeo 你像个泄气的轮胎 只能窝囊的被甩 어떤 비교도 난 거부해 이건 겸손한 얘기 eo tt'eon bi gyo do nan geo bu hae i geon gyeom so nan nae gi 我拒绝所有的比较这是谦逊的话语 가치를 논하자면 나는 Billion dollar baby ga chi reul no na ja myeon na neun Billion dollar baby 因为如果论价值 我是Billion dollar baby 뭘 쫌 아는 사람들은 다 알아서 알아봐 m jj'om a neun sa ram deu leun da a la seo a la bwa 稍微懂一点的人看了之后总会明白一些吧 아무나 잡고 물어봐 누가 제일 잘 나가? a mu na jap go mu reo bwa nu ga je il ja la ga ? 要不随便抓个人问吧 내가 제일 잘 나가 (X4) nae ga je il ja la ga 我是最红的 누가? 네가 나보다 더 잘 나가? nu ga ?ne ga na bo da deo ja la ga ? 是谁说你比我红 No no no no!
Na na na na! (X4)
Bam Ratatata Tatatatata (X4)
Oh my god 中文音译:
内噶 节一 查 拉噶
内噶 节一 查 拉噶
内噶 节一 查 拉噶
内噶 节一 查 拉噶
节 节 节一 查 拉噶
Bam Ratatata Tatatatata
Bam Ratatata Tatatatata
Bam Ratatata Tatatatata
Bam Ratatata Tatatatata
Oh my god 怒噶 bua多 内嘎 qiom 出kio出查那
度车噶拉明 尼 木米 所勒查那
弄 dui勒 大拉 哦气马
弄 阿满 破过 气出额
你噶 啊讲 得不 wi嫩 dǖ额大那
I don’t care
啃得里明 卡m当 莫特
I’m hot hot hot hot fire
dǖ起配起ki 车那
查怕 怒噶 那儿 chom 马lio 哦产恩 用勒 卡产
桑啃恩 弄四儿 给起过
过无累 皮亲 内 也古恩儿
空m空m hi 撒屁过
起根闷 用得 西
呀所西干嫩 用得 洗 办
多多汗 过克闷咯 那森 一 怕m 内噶 节一 查 拉噶
内噶 节一 查 拉噶
内噶 节一 查 拉噶
内噶 节一 查 拉噶
节 节 节一 查 拉噶 内噶 bua多 内嘎 穷 跟内出查那
你噶 那拉多 一 莫米 噗诺查那
那m查得楞 那 多拉破过 哟查得楞 大拉黑
内嘎 啊讲 一 查里楞
妹一 诺pua 皮过黑
森苏音扯 破满 查嫩
额里波里汗 Playa
诺 怕拉m 怕亲 他一额扯弄
破ki cho给 查样 额得 皮gio多 难 过噗黑
一根 gio所汗 也gi
卡起楞 弄那查明 难
Billion dollar baby
网 cho 阿嫩 萨郎登楞
大 啊拉色 阿拉bua
啊木那 查p过 木累bua
怒噶 节一 查 那噶 内噶 节一 查 拉噶
内噶 节一 查 拉噶
内噶 节一 查 拉噶
内噶 节一 查 拉噶
节 节 节一 查 那噶 怒噶 你噶 那破大 得 查 拉噶
No no no no Na na na na
怒噶 你噶 那破大 得 查 拉噶
No no no no Na na na na
怒噶 你噶 那破大 得 查 拉噶
No no no no Na na na na
怒噶 你噶 那破大 得 查 拉噶
No no no no Na na na na
Bam Ratatata Tatatatata
Bam Ratatata Tatatatata
Bam Ratatata Tatatatata
Bam Ratatata Tatatatata
Bam Ratatata Tatatatata
9条其他回答
SHINee-In My Room 中韩文歌词
잠들지 않는 밤에 눈을 감아
그녀를 떠올린다
아무것도 몰랐던 내가 너무 미워서
불을 키고 방을 둘러본다
희미하게 밝아오는 두 눈이 멈춘 곳
버리지 못했던 생일선물 그리고 너
그 모든것
*[All] Cause you
my sun, the moon
내 전부였던 너 내 방에 있는 모든 것들이
널 그리워 하나봐
널 위해 찾다 지쳐서 널 잠시 잊어도
숨겨놓은 우리의 추억이
가득 남아 Cause you′re still in my room
삶이라는 바라를 해매다 잃어버렸던 꿈들이
구석구석 녹아있는 책상서랍
그 속에 숨겨놓고 있던 너
먼지 쌓인 상자 속엔 바래진 사진과 어린 맘이
담긴 편지들 그리고 너 그 모든것
*[All] Cause you
my sun, the moon
내 전부였던 너 내 방에 있는 모든 것들이
널 그리워 하나봐
널 위해 찾다 지쳐서 널 잠시 잊어도
버리고 또 버려도 기억은
너를 다시 불러 놓고
내 앞에 앉아서 웃고 잇는 너를
이곳에 가두려 하는데
*[All] Cause you
my sun, the moon
내 전부였던 너 내 방에 있는 모든 것들이
널 그리워 하나봐
널 위해 찾다 지쳐서 널 잠시 잊어도
在失眠的夜里 我闭上眼睛
你却从我的记忆中跃然而出
对这样的自己感到愤怒
我打开灯 看着我的房间
我模糊的双眼看到的正是还没有丢掉的生日礼物
和你的一切
Cause you're my sun my moon
你是我的全部
我房间里的一切都仿佛在思念你
如果对伤害自己而对你念念不忘的方式感到厌倦
如果可以让我遗忘一段时间
但我们隐藏的记忆仍然在游荡
Cause you still in my room
在生命的海洋中荡漾 所有遗失的梦
就在我书桌抽屉的转角处
而你正隐藏其中
在盒子里找到一张你的相片 已经蒙上了灰
情书中 灸热的字眼填满了我年轻的心
你就是一切
Cause you're my sun my moon
你是我的全部
我房间里的一切都仿佛在思念着你
如果对伤害自己而对你念念不忘的方式感到厌倦
如果可以让我遗忘一段时间
但我们隐藏的记忆仍然在游荡
Cause you still in my room
即使我丢下了一切
一次又一次
我还是想呼唤你
想看你在我眼前绽放微笑
我想你就在我身边
Cause you're my sun my moon
你是我的全部
我房间里的一切都仿佛在思念着你
如果对伤害自己而对你念念不忘的方式感到厌倦
如果可以让我遗忘一段时间
但我们隐藏的记忆仍然在游荡
Cause you still in my room in my room
[온유温流]
jam deul ji an neun ba me nu neul ga ma keu nyeo reul ddeo ol rin da
a mu geo do mol ra deon nae ga neo mu mi
bu reul ki go bang eul dul reo bon da
[종현钟炫]
hyi mi ha ge bal ga o neun du nu ni meom chun go
beo ri ji mo tae deon saeng il seon mul keu ri go neo
keu mo deun geo
my sun, the moon
nae jeon bu yeo deon neo
nae bang ye i neun mo deun geo deu ri neol geu ri
neol e hae cha da ji chyeo seo neol jam si i jeo do
[온유温流]
sum gyeo no eun
[종현钟炫]
ka deuk na ma cause you’re still in my room
[종현钟炫]
sal mi ra neun ba da-reul he mae da i reo beo ryeo deon gom deu ri
ku seo ku seo no ga i neun chaek sang seo rab
keu so ge sum gyeo no go id eon neo
[온유温流]
meon ji sa hin sang ja so ge ba rae jin sa jin gwa
rin ma mi dam gin pyeon ji deul keu ri go neo keu mo deun geo
my sun, the moon
nae jeon bu yeo deon neo
nae bang ye i neun mo deun geo deu ri neol geu ri
neol e hae cha da ji chyeo seo neol jam si i jeo do
[온유温流]
sum gyeo no eun
[종현钟炫]
ka deuk na ma cause you’re still in my room
[온유温流]
beo ri go do beo ryeo do ki eo geun
neo reul da si bol reo no ko
[종현钟炫]
nae a pe an ja seo wo go i neun neo reul
i go se ka du ryeo ha neun de
my sun, the moon
nae jeon bu yeo deon neo
nae bang ye i neun mo deun geo deu ri neol geu ri
neol e hae cha da ji chyeo seo neol jam si i jeo do
[온유温流]
sum gyeo no eun
[종현钟炫]
ka deuk na ma cause you’re still in my room
. 狠狠地。   阿木飘(o)就no(哦)西 阿木楼奇安K 克楼K(乃o)啵内住(e)gi   内(yi)样素拍嘛都 哦sei卡gi慢那够  无素没够一秒摸来无怒某(o)都 没聊斯陪吧几嘛  都里您某搜里也 康(mu)sei特ki够慢噶他  撒郎哈嫩楼哦但一表哈嫩给 阿嘛素穷得 素嘛得嫩hee嫩得   no哦不西我撒len怕帛得哟求拉够   奇肚卡给no木几都卡给 no勒撒郎炎那吧  死no摸西哟 no慢前您得  头大切也安(木)姐就克慢大素温嫩几  奇肚卡给no木几都卡给 no慢撒郎炎那吧  闹(r)摸内gi噶 内给 粗ki啵大都   很地(e) 奇都卡你林够噶他   阿木里阿怕都 阿木楼奇安K 克楼K哈鲁啵内gi   克就一素开粗gi 没一样素拍吧几嘛  怕家呸no勒一几摸忒够噶他  哦素素往(mu)的 票(ei)也噗大累都   no哦不西我撒len怕帛得哟求拉够   奇肚卡给no木几都卡给 no勒撒郎炎那吧  死no摸西哟 no慢前您得  头大切也安(木)姐就克慢大素温嫩几  奇肚卡给no木几都卡给 no慢撒郎炎那吧  闹(r)摸内gi噶 内给 粗ki啵大都   很地(e) 奇都卡你林够噶他   擦拉里楼够秒 擦拉就掐买够   红姐句没你句噶   米聊那给no木米聊那给no慢撒郎炎那吧  他拉撒郎嗯 够(mu)都摸古给 哈嫩(en) no嘛   no木ki摸里秒怕帛你哟求拉够  奇肚卡给no木几都卡给 no阿一秒哈拉吧  踩表懒嘛里 摸噶哦聊我   一素就掐忒几某他够摸len够哟  奇肚卡给no木几都卡给 no勒里表哈那吧  用巧啵大都 ki皮 卡死没噶嘛 (汗)no勒 几哟斯我斯够噶他  转:音译歌词吧  __伤J舒稀 ∏滓院笥行枰队ヒ粢敫璐拾膳叮  『氖只涣耍缓靡馑肌
查看文章李孝利《U GO GIRL》歌词---中文翻译+韩文+罗马拼音(音译) 20李孝利《U GO GIRL》韩文歌词Girl girl Hey u go girlDe-le De-le that that that girlGirl girl Hey u go girlBaby baby baby baby girlSay 오늘은 또 어떤 옷을 입어야할지머리는 또 어떻게 만져야 좋을지이건 어떠니 또 저건 어떠니고민 고민하지마 Girl오늘은 또 어떤 말을 해야하는지어떻게 내 마음을 전해야 좋을지이건 어떠니 또 저건 어떠니고민 고민하지마 GirlGirl hey U go girlDe-le De-le that that that girlGirl hey U go girlBaby baby baby baby girl이제부터 솔직하게이제부터 당당하게너의 맘을 보여줘바로 이 순간 지금 이 순간 tonight가끔씩은 달콤하게가끔씩은 강렬하게너의 맘을 보여줘바로 이 순간 지금 이 순간 tonightGirl girl Hey u go girlDe-le De-le that that that girlGirl girl Hey u go girlBaby baby baby baby girl오늘은 또 어쩐 일로 나를부르지혹시나 또 무슨 일이 생긴건지이걸 어쩌지 또 저걸 어쩌지고민 고민하지마 Girl그 사람도 좋아할까 마음 졸이면주머니 속 작은 동전 하나 꺼내서앞면이 나올지 뒷면이 나올지고민 고민하지마 GirlGirl hey U go girlDe-le De-le that that that girlGirl hey U go girlBaby baby baby baby girl이제부터 솔직하게이제부터 당당하게너의 맘을 보여줘바로 이 순간 지금 이 순간 tonight가끔씩은 달콤하게가끔씩은 강렬하게너의 맘을 보여줘바로 이 순간 지금 이 순간 tonightCrazy nightThat`s allrightLet me take you hold tonightIt`s allrightHey girl party tonightGirl girl Hey u go girlDe-le De-le that that that girlGirl girl Hey u go girlBaby baby baby baby girlGirl girl Hey u go girlDe-le De-le that that that girlGirl girl Hey u go girlBaby baby baby baby girlI like that that that girland let me see a bring itback back back girlOK I like that that that girland let me see a bring itback back back girlOne more time babyI like that that that girland let me see a bring itback back back girlOK I like that that that girland let me see a bring itback back back girl李孝利《U GO GIRL》的罗马拼音(音译)歌词Hey girlit's the princess lee hyo leeshe's back yeah2008 you readyhey girlgirl girl u go girlde le de le that that that girlgirl girl u go girlbaby baby baby baby girlsay
nu en dao o dun ao sir yi bo ya jimo li nun dao ao dao kei man jiu ya zao er jiyi gun ao dao ni dao zeo gun ao dao nigao min gao min ha ji magirlao nu en dao ao dun mar hei ya ha ya jiao dao kei nei ma em zen nei ya zao er jiyi gun ao dao nidao zeo gun ao dao nigao min gao min ha ji magirlgirl hey u go girlde le de le that that that girlgirlhey u go girl baby baby baby baby girlyi jie bu tou sor ji ka geiyi jie bu tou tan tan ha geino ei mam bao you jiuba lao yi sun ganji gum yi sun gan tonightka gem xi en dar kom ha geika gem xi en kan liu ha geino ei mam bao you jiuba lao yi sun ganji gum yi sun gan tonightgirl girl hey u go girlgirlgirl hey u go girlde le de le that that that girlgirl hey u go girlbaby baby baby baby girlao nu en dao mu sen yir sen gin gen jiyi gir ao zao ji dao zeo gir ao dao jigao min gao min ha ji magirlgr sa lam dao zao a har ga ma em zao li munzu mo ni sao za gen dun zen ha na gao nei saoab mun ni na ao ji diu mun ni na ao jigao min gao min ha ji magirlgirl hey u go girlde le de le that that that girlgirl hey u go girlbaby baby baby baby girlyi jie bu tou sor ji ka geiyi jie bu tan tan ha geino ei mam baoyou jiu ba lao yi sun ganji gum yi sun gan tonightka gem xi en dar kom ha geika gem xi en kan liu ha geicrazy nightthat's all rightlet's me take you hold tonightthat's all righthey girl party tonightcrazy nightthat's all rightlet's me take you hold tonightthat's all righthey girl party tonightgirl hey u go girlde le de le that that that girlgirl hey u go girlbaby baby baby baby girlgirl hey u go girlde le de le that that that girlgirl hey u go girlbaby baby baby baby girlI like that that that girland let me see a bring it back back back girlOKI like that that that girl and let me see a bring it back back back girlone more time babyI like that that that girland let me see a bring it back back back girlOKI like that that that girl and let me see a bring it back back back girl李孝利《U GO GIRL》中文翻译歌词今天又该穿怎样的衣服呢头发又该怎么弄才好呢这个怎么办 那个又怎么办郁闷 郁闷 不要这样 GIRL今天又该说怎样的话呢又该怎样传达我的心思才好呢这个怎么办 那个又怎么办郁闷 郁闷 不要这样 GIRLGIRL HEY U GO GIRLDE LE DE LE THAT THAT GIRLGIRL HEY U GO GIRLBABY BABY BABY BABY GIRL现在开始 率直的现在开始 堂堂正正的展开你的心扉当时这瞬间 现在这瞬间 TONIGHT相同的时间 甜蜜的相同的时间 强烈的展开你的心扉当时这瞬间 现在这瞬间 TONIGHTGIRL GIRL HEY U GO GIRLDE LE DE LE THAT THAT GIRLGIRL GIRL HEY U GO GIRLBABY BABY BABY BABY GIRL HA今天又有怎样的事情在呼唤我或许我 又会有什么事情发生这该怎么办 那又该怎么办郁闷 郁闷 不要这样 GIRL那个人是不是也喜欢我 担心着从钱包中取出一枚小硬币是从前面出来 还是从后面出来郁闷 郁闷 不要这样 GIRLGIRL HEY U GO GIRLDE LE DE LE THAT THAT GIRLGIRL HEY U GO GIRLBABY BABY BABY BABY GIRL现在开始 率直的现在开始 堂堂正正的展开你的心扉当时这瞬间 现在这瞬间 TONIGHT相同的时间 甜蜜的相同的时间 强烈的给我们看看你的心当时这瞬间 现在这瞬间 TONIGHT
韩文歌词:
MY BABY~I LOVE YOU SO MUCH FOREVER YOU AND I
I LOVE YOU OH~I LOVE YOU SO MUCH FOREVER YOU AND AND I
MY BABY I LOVE YOU SO MUCH FOREVER YOU AND I
I LOVE YOU OH~ I LOVE YOU SO MUCH FOREVER YOU AND I
지나간 시간들을 모두 다 되돌릴 순 없겠죠
하나 둘 쌓여가는 걱정도 모두 내 탓이겠지
하루가 지나가고 이틀 아무의미가 없어
너없는 이순간이 내게는 아무 느낌도 없어
please tell me
왜 나를 떠나 갔어
please tell me
사랑하는 나를 두고 TELL ME
please tell me 내게 다시 돌아와줘
지난 아픈 기억들은 모두 잊고서 우리 다시 시작해BABY
YO. X GIRL FRIEND
HO YOU BEEN
어떻게 지내 너도 맑아진 내가 바보같은 남자라고 무언가를 잃어버린것 처럼
우리안에 그안에 가슴에 구멍이 난것처럼 허전해 여전해
한번 시작된 눈물은 대체 마르지가 않아 여태 혹시나 마주칠까
니가 자주걷는 거리를 두리번두리번 거림을 하고가는 내모습을 보면 너때문인걸 MY GIRL
한번쯤은 너 역시 넌 나와 함께 갔던 그곳을 찾아가는지도 몰라 다시내게 돌아와줘 my s heart
please tell me
왜 나를 떠나갔어
please tell me
사랑하는 나를 두고 tell me
please tell me
내게 다시 돌아와줘
지난 아픈 기억들은 모두 잊고서 우리 다시 시작해 baby
난 지금 여기 있는데
널 항상 기다리는데
어떻게 해야 하는지 되돌릴 순 없는지
다시 내게 돌아와줘
音译歌词:
MY BABY~I LOVE YOU SO MUCH FOREVER YOU AND I
I LOVE YOU OH~I LOVE YOU SO MUCH FOREVER YOU AND AND I MY BABY I LOVE YOU SO MUCH FOREVER YOU AND I I LOVE YOU OH~ I LOVE YOU SO MUCH FOREVER YOU AND I
qi na ga xi na nai lu mo tu tai tou du lv sou no ki chu
na na du sa yo gai no no qiu dou mo dou lai tou xi ga qi
ha lu ga qi na(ai) au A tu lai a mu ou ni ga aopuso
nao ong mu nis na lai nai kai
nong kiu dou aopuso
tell me please tell me :
na le dao la ga siao
sa na la a na lu de gu
nai ge na xi du le wa jiu
qi ne na pu gi yao kile mo du yi guo suo wu li na xi xi jia gei(baby)
s gril friend ha you ben A cu go qi nai
throu dou bra ga qi nai ga ma bu ga te na qi da ge
bu gang a day yi te lei bu qia down bu na nei bu a ni ka si ni kumu nei ge qiaodown
ho nei ye qiao nei ha ma xi jia dai ne mu lu dai qie
ma li xi ga ma yao ai wu xi na ji qi ga yi ga ca qi wa nai
ka li lie tuliguo*3 guo li moon a bu a nei mu se ho che love ne yao xi na
na wo hang ki hai ceang ge ge si qia ji na ni ji a mu la
ta xi nai gai tu le ba qiao_MY Speeders
Hey Yeah苏逻辑哟所 Icried 么立即押噶唢呐路HE带罗 普利购机积木罗 图若嘎登酷我挪了狗狗 苏密码Kia了搜一口马机构 易购马就够 库鲁蓝鼓起阿米嫩 你噶若木密我搜伊苏给嫩够 怒目搜ki够 逍履歉寥隼乔蛩崖抟凰夷衙催筮胬 用我你弄拉口狗**狸奴木立柱球安家不漏 弄不漏Just don't get it get it
don't you get it get it 且败落 哭撒狼盟渺无际吗且败落 哭撒狼姨妈秋季吗Cuz you're the cheater a liar and a killer 努力给了秒 Baby哈吉逗你噶给铁屋怒够噶他 李素够你屋里撒朗尼 尼亚你饿搜都满卡机NO他给 物价故意苏烈一样捏劣搜 么都系给搜仪表灯噶KI哟兜里 萨拉寄给哈吉西 婆哦顿搜ki罗头 梦多俗都裂牙喷诺姆勒内leo噶 球把及嫩当配 用ki龙一揉 诺利利他气给黑道哈亚垦利卡都无给谁哟将 怒璐盟觅求Ho girl hey hey ho 他系内给鲁瓦离去卡搜力求 弄满呢撒狼黑哪路么里安切某些虎爷哈拉比楼 难鄙陋Just don't get it get it
don't you get it get it 且败落哭撒狼耨没哈急吗 ( 骷髅级吗)且败落哭撒朗萨狼哈吉吗 (诺巴拉巴)Cuz you're the cheater a liar and a killerObaby i need youyou took ma love and killer it girl you took ma loveyou took ma love and killer it girl ( 一楼急吗)you took ma love and killer it girl
my heart cries ( oh girl )s like you killer me you took ma love and killer it girl baby you killer it 且百度楼卡机吗 罗马音译歌词:Hey Yeahsul e chwi hae seo i criedneo ui jib ap e seo neo reul gi da ryeobul i kkeo jin jib eu ro deul eo ga neunge wa neo reul bo go sum i mak hyeoss eonun eul maj chu go ib eul maj chu gogeu reul an go jam i deulne ga neo mu mi wo seoib sul kkae mul go nun mul sam ki gojeong sin na gan sa ram cheo reom seo iss eona o jik neo ra goyong
hi neo ra goteo jyeo beo rin nun mul e ju jeo anj a bul reoneol bul reoi just don't get it get it don't you get it gei itje bal neo geu sa ram bo myeo us ji maje bal neo geu sa ram ib maj chu ji maCuz you're the cheater, a liar, and a killernun eul gan eu myeon Babya jik do ne ga gyeot e iss neun geot gat ane sum gyeo li ne sa rang i nae an e seodo mang ga ji mot ha ge bul jab go iss eul raebi ga nae ryeo seo mo du ssis geo seo i byeol hange gi gi eok deul eul sa ra ji ge ha go sip eoeo dum sok eul ro deo meon gos eul ronae a pen nun mul deul eul de ryeo go j o jik neo ra goyong
hi neo ra goteo jyeo beo rin nun mul e ju jeo anj a bul reoneol bul reoI just don't get it get it don't you get it gei itje bal neo geu sa ram bo myeo us ji maje bal neo geu sa ram ib maj chu ji maCuz you're the cheater, a liar, and a killerpeo ji neun dam bae yeon gi sa i roneo reul heul eo ji ge hae doha yah ge ne ga deo uk gip ge sae gyeo jyeoneo reul mos ij eo Oh Girlda si nae ge ro
chil deut so ri chyeo neo men eul sa rang haeneo reul bo naen jal mos ehu hwi ha myeo bil eonan bil eoI just don't get it get it don't you get it gei itje bal neo geu sa ram bo myeo us ji maje bal neo geu sa ram ib maj chu ji maCuz you're the cheater, a liar, and a killerOh Baby, I need you You took my love and killed it girl You took my love You took my love and killed it girl You took my love and killed it girl i reo ji maYou took my love and killed it girl
my heart cries Oh Girl, (It's) like you killed me You took my love and killed it girl Baby you killed it je bal nal ddeo na ga ji ma
呵呵,我空间刚好有篇日志就是 《童谣来了,溺在CC的里吧~(韩文+中文+音译)》: 푸른 하늘 은하수 하얀 쪽배엔 蓝蓝的天空银河里,有只小白船 pu len ha nen en ha su ha yang zhuo pai yan 계수나무 한 나무 토끼 한 마리 船上有颗桂花树,白兔在游玩(一株桂树,一只兔子) gai su na mu han na mu tuo gi han ma li 돛대도 아니 달고 삿대도 없이 桨儿桨儿看不见,船上也没帆(桅竿上没有帆,也没有蒿) duo dai duo a ni tar guo sa dai duo obu xi 가기도 잘도 간다 서쪽 나라로 飘呀 飘呀,飘向西天 ka gi duo char duo kang da, sao zhuo na la luo 은하수를 건너서 구름나라로 渡过那条银河水,走向云彩国 en na su le kao nao sao gu lem na la luo 구름나라 지나선 어디로 가나 走过那个云彩国,再向哪儿去 gu lem na la ji na saon o di luo ka na 멀리서 반짝반짝 비치이는 건 在那遥远的地方,闪着金光 maor li sao ban za ban za bi ji yi nen gao 샛별이 등대란다, 길을 찾아라 晨星是灯塔,照呀照得亮(晨星是灯塔,寻路吧) sai piao li deng dai lin da,kir er ca za la ---------------------------------------------------------- 昌珉很适合唱这样子的歌曲呢~甜甜的,腻腻的,暖暖的,轻轻的~ 很能打动人的心~~亲快学起来吧~O(∩_∩)O~
演唱者是意大利极负盛名的歌手沙费纳(Safina)《何茫然》Ha mang Yeon 何茫然 ( 韩文拼音/ 电视中文译词)演唱者:沙费纳(Safina)意大利歌唱家pa ra me ji neng a ryon han sa rang飘摇曲折的爱情 逐渐随风消逝Peor hae ye ji de sa ra chyo ka na像星月般的沉入山涧chon hae rur k der mo da har sa rang即使已经累积千年的感情痕迹chong sang e sae kyo mi wo do kop da 犹如隽刻在晨霜中纵然美丽也会逐渐消失nop ko ner jin ha ne ri na do ro ham ke sar ja ha do ra 我伫立在宽广的穹苍kip ko hom han pa da ro sa ra u nier che sa rang un 遥望大海我心随著楚江cho kang er e wo he re ri 流往海的深处消失意大利男高音沙费纳优雅的歌声如泣如诉,韩国第一交响乐团的演奏雄浑磅礴,仿佛空谷绝音,联合演绎着《大长今》里隐秘的爱情故事,令人荡气回肠!这故事飘忽,迷离,淡之若水,却挥之不去;象山脉间一条羊肠小道,晨雾笼罩,林阴遮蔽,不露真相,惟有要翻越群山的人,脚踏实地,才能真切地感知到它的存在――而一旦感知,又是如此的刻骨铭心
pu za pang yin yao nei
sao lo ang kyao yi neng sa la min ka pa na neng mei yi nei gei ka ji do mo ta mang kenm na neng pi zi ji go yi sao yao yin cao laom dei long nam nam cao laom kei so sa la ka do k ca neng kao'l ga ke lao kei do ma neng ca mo gua za zen yi piao lei do hang sang kao gi yi neng nao
na sei sang ei sao cei dei lo sa gei hei zhu yu yi lang sa la mi nao lang gao'l a la na hu hui aob xi sa la ka gi
hei nao le pu za ba ya ha tei ji mang nei kao qin sein ga gua pu la nang nu pi gua ke gao ji kyao po neng nao ke gang a ma do cang zeng ka teng sa lang nang
haom ha ni ga
sa lang ha ni ga
nao ei gei sao dao na zhu gao ya na sei sang ei sao cei dei lo sa gei hei zhu yu yi lang sa la mi nao lang gao'l a la na hu hui aob xi sa la ka gi
hei nao le pu za ba ya ha tei ji mang nei kao qin sein ga gua pu la nang nu pi gua ke gao ji kyao po neng nao ke gang a ma do cang zeng ka teng sa lang nang
haom ha ni ga
sa lang ha ni ga
nao ei gei sao dao na zhu gao ya nao le
hei dao na gao ya
一二、一二三四i'm a girl just a girl机那噶嫩够爸够莫勒您gor将嘿耶啵机都安扣、可那够pion bon吗给各机on嫩撒狼i'm a boy just a boy素慢能oy jiun诶可dio涵boy梦噶特bio蓝给哦b 够目哇都、内sei gion嫩各龙撒狼屋里能B B B刻v阴sianA刻比忒gor西喷屋里嫩披 披 披穷桑der穷桑诶搔够西喷屋里能B B B刻v阴sianA刻比忒gor西喷屋里嫩披 披 披穷桑der穷桑诶搔够西喷哟e啵利on嫩啵利色得on嫩色噶吗噶就蹇嗷鄣崖汔嘧汔嗫~利够一就搭大盼内慢e啵大他搭大呸哈嫩内就wi诶撒狼的咧pio遴4蟠蟾粱颓锪臀~~~屋里能B B B刻v阴sianA刻比忒gor西喷屋里嫩披 披 披穷桑der穷桑诶搔够西喷屋里能B B B刻v阴sianA刻比忒gor西喷屋里嫩披 披 披穷桑der穷桑诶搔够西喷on间噶、内啊内阴嫩内特pio蓝么恰家内啵哟就拉利阴色噶哟吗饿没、饿e吗难机啊嫩内古么拉一ki就内那诶给比七比、就素一色噶哟屋里能B B B刻v阴sianA刻比忒gor西喷屋里嫩披 披 披穷桑der穷桑诶搔够西喷屋里能B B B刻v阴sianA刻比忒gor西喷屋里嫩披 披 披穷桑der穷桑诶搔够西喷
扫描下载客户端}

我要回帖

更多关于 you音译歌词 的文章

更多推荐

版权声明:文章内容来源于网络,版权归原作者所有,如有侵权请点击这里与我们联系,我们将及时删除。

点击添加站长微信